ELEMENTY BALUSTRAD 

Podstawowe elementy balustrad to słupki, poręcze i wypełnienie. Szczegółowe rozwiązania zależą od wizji inwestora/wykonawcy oraz warunków architektonicznych miejsca, w którym odbywa się montaż.

Nasz asortyment obejmuje szeroki wachlarz produktów do mocowania balustrad. Proponujemy Państwu kołki rozporowe oraz chemiczne i metalowe kotwy. Kołki sprawdzają się w montażu poręczy i palików do stabilnego, mocnego podłoża. Łączniki chemiczne zalecamy w sytuacji, gdy stan techniczny ściany lub posadzki nie pozwala na tradycyjną instalację.

Uchwyty to części balustrady, na których spoczywa poręcz (funkcja wspornika). Mocuje się je do palików lub na ścianę. Wyróżnia się też uchwyty przelotowe i do wypełnień szklanych.

Zaślepki stanowią dopełnienie całej konstrukcji. Dzięki nim barierki, słupki, pręty i uchwyty tworzą jednolitą całość, swoiste skończone dzieło inżynierskie. Dostarczamy zaślepki do: profilów, poręczy i wypełnień. Oferujemy bogaty wybór kształtów (okrągłe, kwadratowe, obłe) i sposobów montażu (wbijane, wklejane, wspawane, wkręcane).

W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • MOCOWANIA BALUSTRAD
  Odpowiednie mocowania balustrad rzutują na późniejszy komfort ich eksploatacji oraz bezpieczeństwo użytkowników. W związku z tym zawsze warto wybierać rozwiązania od sprawdzonych dostawców.

  W zależności od preferencji i wymagań montażowych wybiera się mocowania podłogowe lub boczne. Mocowania słupków bazują na stopie montażowej. W przypadku rur, profilów, kształtowników zaleca się kołnierze przyścienne służące do mocowania bocznego.

  Wszystkie elementy montażowe oferowane przez BaluSpaw wykonywane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Każdy wyrób dostępny jest w dwóch wersjach: z powierzchnią szlifowaną (matową) lub polerowaną (błyszczącą). Dzięki temu skutecznie opiera się negatywnemu oddziaływaniu warunków atmosferycznych i zachowuje wysokie walory estetyczne.

  Dobry dostawca, jakim jest BaluSpaw, proponuje mocowania pasujące do każdej balustrady systemowej. Rozmiar i typ konstrukcji nie mają znaczenia. Tutaj każdy znajdzie to, czego potrzebuje, by zamontować poręcze i słupki.
 • ŁĄCZNIKI KOLANKA
  Łączniki i kolanka to elementy montażowe, które umożliwiają każdemu złożenie ciekawej balustrady z systemem linowym oraz wypełnieniem szklanym. Nasze przejścia i kolanka rozwiązują problem niestandardowego przebiegu i układu schodów. Pozwalają stworzyć naprawdę indywidualną aranżację przestrzeni w budynku i wokół niego.

  Proponujemy różnego rodzaju kolana nierdzewne. W naszym asortymencie znajdują się ostre, gładkie, przegubowe, gięte i obłe kolana poręczy i wypełnień. Niektóre są przystosowane do regulowania kąta nachylenia łączonych rur.

  Do produkcji oferowanych przez nas łączników i kolanek użyto wytrzymałej stali AISI 304, którą zabezpieczono przed korozją. Produkty dostępne są w dwóch wersjach: matowej lub polerowanej. Tak duży wybór sprawia, że każdy znajdzie u nas to, czego potrzebuje, by podkreślić niepowtarzalny wygląd i charakter balustrady w swoim domu czy firmie.
 • UCHWYTY
  Uchwyty należą do najistotniejszych elementów balustrad systemowych. Umożliwiają przytwierdzanie poręczy, linek i wypełnień szklanych do słupków. Bez nich nie powstanie żadna balustrada.

  Na nasz asortyment składają się różnorodne uchwyty do balustrad. Ze względu na ruchomość wyróżnia się uchwyty stałe oraz regulowane. Te ostatnie umożliwiają ustawienie kąta, pod jakim będzie montowana poręcz.

  Inny podział dzieli uchwyty na przykręcane i klejone. Te pierwsze najczęściej przytwierdza się do konstrukcji, na której spoczywa cała balustrada, czyli np. do stropu albo ściany. Klejone elementy balustrad umieszcza się w słupkach (profilach).

  Oferujemy najwyższej jakości wyroby, które powstają z wytrzymałej stali nierdzewnej AISI 304 bądź AISI 316 (powierzchnia szlifowana albo polerowana). Jesteśmy w stanie dostarczyć także elementy ze stali kwasoodpornej do rur i prętów o najczęściej spotykanej średnicy.
 • ZAŚLEPKI
  Detale potrafią przesądzić o końcowym efekcie. Właśnie dlatego tym, którzy dbają o szczegóły, polecamy zakończenia do balustrad.
  Przygotowaliśmy szeroki wachlarz produktów wykończeniowych i akcesoriów dodatkowych do balustrad i pochwytów. W naszej ofercie znajdą Państwo zaślepki do balustrad, rur, wypełnień i słupków różnych rozmiarów.

  Ze względu na sposób mocowania można je podzielić na wbijane, wklejane i wspawane. Innym kryterium podziału jest kształt. Mamy zaślepki płaskie, wypukłe, kulkowe, soczewkowe, półokrągłe, obłe, do profilów płaskich i okrągłych.

  Jeśli szukają Państwo zaślepek do poręczy i balustrad przydomowych, schodowych, tarasowych, parkowych, wewnętrznych i zewnętrznych, zapraszamy do naszego sklepu. Oferujemy produkty najwyższej jakości, solidnie i trwale wykonane (w wersji satynowej i błyszczącej). Długą żywotność naszych zakończeń gwarantuje stal nierdzewna AISI 304/AISI 316.
 • PRODUKTY DEKORACYJNE

  Poręcz czy balustrada nie musi być zwykłym elementem budowlanym wytyczającym ciąg komunikacyjny w budynku czy wokół niego. Umiejętnie dobrana do otoczenia nada mu pożądany charakter, subtelnie podkreśli jego walory estetyczne, a przy tym idealnie wkomponuje się w całość.


  Estetyczne, trwałe i solidnie wykonane – takie są właśnie materiały na poręcze dostępne w sklepie BaluSpaw. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Oferujemy szeroki wybór elementów drewnianych, metalowych, szklanych oraz mieszanych. Dostępne u nas produkty wykończeniowe nadają się do montowania wewnątrz i na zewnątrz, w domach, biurach, obiektach użyteczności publicznej, na tarasach, balkonach czy antresolach.


  Z nami wykańczanie wnętrza czy otoczenia budynku jest prostsze. Nasze materiały dekoracyjne na poręcze pozwolą urzeczywistnić nawet najbardziej niesamowite aranżacje. Wiemy, czego oczekują klienci i staramy się im to zapewnić. Dostarczane przez nas artykuły dekoracyjne spełnią Państwa oczekiwania o cenie i jakości.

<